ניתוח פיסורלי – פיסורה (סדק בפי הטבעת)

פיסורה הינה תופעה של פצע בפי הטבעת, המופיע בתצורה של סדק בפי הטבעת אשר גורם לכאבים עזים ודימום בעת יציאות. הסיבות לפיסורה אינן ידועות, אך יכולות להיות קשורות להיגיינה או למצבים של עצירויות.

לרוב, הכאבים של סדק בפי הטבעת יופיעו רק בעת ההתפנות, אך בשל ההקשרים של הכאב המתלווים ליציאה עלולים להיווצר עצירויות קשות המלוות בכאבים עזרים. לעיתים, ישנם מקרים בהם הפיסורה תעבור מעצמה לתקופה מסוימת, אך תשוב לתקוף כעבור זמן רב, או אז יש צורך לבצע ניתוח פיסורלי. מרביתם של הסובלים מפיסורה הינם אנשים צעירים, ולכן סדק בפי הטבעת הינו מצב חולני המפריע לשגרת החיים ועלולים להתלוות לו מחלות נוספות כמו דלקות במעי או גידולים.

כיצד מטפלים בפיסורה?

הטיפול השמרני בפיסורה מלווה בדרך כלל במשחות שונות, אשר רובן מאפשרות ריפוי מלא.

אך במידה והמשחות אינן מקלות על הסדק בפי הטבעת יש לפנות לטיפול כירורגי באמצעות ניתוח פיסורלי.

מהמשחות יעילות בכ 60% מן המקרים של הסובלים מפיסורה,
אך יתר המטופלים יזדקקו בשלב זה או אחר לפנות אל ניתוח פיסורלי.

ניתוח פיסורלי

מטרתו של ניתוח פיסורלי הינו להפחית מן הלחץ אשר מופעל על השרירים המכווצים באזור פי הטבעת, ובאופן זה להביא למצב של החלמה באזור. ניתוח פיסורלי מאפשר להרחיב בזהירות מרובה את פי הטבעת. במהלך ניתוח פיסורלי חותכים חתך קטן בשרירי הסוגר הפנימיים, השרירים המכווצים, וכך שוברים את ההתכווצות אשר מפריעה להליך הריפוי הטבעי של הגוף. ניתן גם לבצע ניתוח פיסורלי ללא צורך בחיתוך, כדוגמת ההרחבה המבוגרת באמצעות בלון אנאלי גמיש, או אפילו על ידי לייזר.

אחוזי הצלחה גבוהים העומדים על כ 95% יש לניתוח מסוג חיתוך צידי הסוגרים, את הניתוח ניתן לבצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית. הליך ההחלמה מן הניתוח נמשך מספר ימים ספורים אשר אחריהם ניתן לשוב לשגירה, ולאחר מספר שבועות יגיע המטופל לכדי מצב של החלמה וריפוי מלא.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support