כירורגיה כללית

הכירורגיה, אשר נגזרת מן המילה היוונית: ידיים, עוסקת בענף הרפואה אשר מאפשר ריפוי של מחלות, מומים או פצעים על ידי ניתוח. הטיפולים הכירורגים מתחלקים למספר תתי התמחויות, ביניהם: כירורגיה של המוח, כירורגיית לב וכלי דם, כירורגיית עיניים, כירורגיית פה והכירורגיה הכללית.

להבדיל משמה ה-כללי- של הכירורגיה הכללית, למעשה כירורגיה כללית הינה התמחות כירורגית בחלל הבטן ומתמקדת באזורים הפנימיים. טיפולים כירורגים כלליים מתבצעים על ידי ניתוחים פולשניים לצורך ריפוי מחלות באזורי הבטן, כגון, ניתוח קיבה, ניתוחי כיס המרה, ניתוחי כבד, לבלב, בקע מפשעתי וכן ניתוחי טראומה.

ההכשרה בתחום כירורגיה כללית נעשית על ידי רופאים אשר סיימו את לימודי הרפואה וקיבלו הכשרה נוספת בתחום הטראומה – הצלת חיים ובתחומים של הכירורגיה הכללית, דהיינו, האיברים בחלל הבטן. משך התמחות בתחום כירורגיה כללית נעשית בתחום השלמת לימודי הרפואה ונמשכת על פני שש שנים לאחר הלימודים האוניברסיטאיים, בבתי החולים באופן פרקטי, במהלכם מתמחים בטיפולים כירורגים שונים, וביניהם בתחום הכירורגיה הכללית, אשר מאפשרת טיפול באיברי הבטן על ידי ביצוע ניתוחים שונים.

כירורגיה כללית חולשת על פני מספר איברים חשובים ביותר בגוף האדם, ומאפשר לטפל במחלות מגוונות, כמו גידולים שפירים וגידולים ממאירים סרטניים. מאחר והכירורגיה הכללית עוסקת במגוון תחומים, על הכירורג הכללי להיות מסוגל לתת את המענה למגוון רחב של בעיות רפואיות, וביניהן, ניתוחי טראומה אשר הינם מצילי חיים.

בין הניתוחים בתחום הכירורגיה הכללית ניתן למנות ניתוחים להסרה של גידולים ממאירים או שפירים, ניתוח בקע מפשעתי, ניתוח של פיסורות אנאליות, ניתוח טחורים, הסרת כיס מרה, ניתוח לכריתת הערמונית, ניתוחי כבד, ניתוחי לבלב וניתוחים של מערכת העיכול ואפילו ניתוחים להצרת קיבה.

ניתוחי כירורגיה כללית

טיפולים כירורגים קלאסיים מתבצעים תחת הרדמה כללית של המטופל, פתיחה של חלל הבטן וביצוע ההליכים הרפואיים הנדרשים על מנת לטפל בדיאגנוזה. בעשורים האחרונים, הודות לשיטות ניתוחיות מתקדמות, ביניהן הלפרוסקופיה, ניתן לבצע ניתוחי כירורגיה כללית, ללא צורך לפתוח את חלל הבטן. ניתוחים לפרוסקופים של כירורגיה כללית מתבצעים על ידי החדרה של מצלמה זעירה אשר משדרת את תמונות הפנים של חלל הבטן על גבי צג, ובאופן מוגדל. הכירורג, במקום להביט אל תוך בטנו של המטופל, מביט על הצג, ועל ידי החדרה של מכשור ניתוחי מתקדם מבצע את ההליך הרפואי.

היתרונות של ניתוחים לפרוסקופים הינם רבים, ביניהם, הורדת האחוזים של סיבוכים כתוצאה מן הניתוח, הורדת הסיכויים לזיהום ומשך זמן החלמה קצר יותר.

מיומנותו של הכירורג הכללי מאפשרת לו לבצע מגוון טיפולים יעילים ואפקטיבים, בין אם בתחום ניתוחי הטראומה ובין אם בניתוחים פנימיים. הכירורגיה הכללית דורשת מקצוענות, מיומנות ופרקטיקה רבה, בין אם באופן הניתוחי השמרני הקלאסי, ובין אם באופן הניתוחי הלפרוסקופי.

מערך הכירורגיה הכללית כולל רופאים מוסמכים ומיומנים, אשר צברו ידע רב ויכולת מקצועית רבה, תוך הקפדה על מספר אלמנטים חשובים במהלך הניתוח החל מרמת סטריליזציה גבוהה, הרדמה על ידי רופא מרדים מוסמך, טיפול בכאבים לאחר הניתוח וליווי ומעקב שוטף במהלך הניתוח ולאחר הניתוח, בתקופת ההחלמה. אופן הניתוח, ניתוח קלאסי שמרני או ניתוח לפרוסקופי יקבע בהתאם להחלטתו של הכירורג הכללי ובהתאם לדיאגנוזה ולמצבו הרפואי של המטופל, על מנת להבטיח הליך ניתוח בטוח ואיכותי. הדיאגנוזה הטרום ניתוחית הינה חשובה, ומאפשרת לקבוע את אופן הניתוח בצורה הטובה ביותר, תוך שמירה ודאגה לבריאותו של המטופל תוך כדי הטיפולים הכירורגים

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support