כיס המרה

אבנים בכיס המרה מהווה תופעה מאוד שכיחה מאוד באוכלוסייה – כאשר ברוב המקרים, האנשים אשר תופעה זו מהווה את נחלת חיקם אינם חשים בסימפטומים אשר מעידים על קיומן של האבנים ובהתאם לכך, אינם זקוקים לקבלת טיפול.

יחד עם זאת, אחוז מסוים, יחווה סימפטומים אשר נובעים כתוצאה מהתפתחות האבנים אשר יבואו לידי ביטוי בכאבים פתאומיים בבטן ימנית עליונה, כאבים מתגברים במרכז הבטן, כאבים בכתף ימין וכאבים בין השכמות. במקרים כאלו, קבלת טיפול רפואי בנושא תהיה חשובה. אבנים בכיס מרה מאובחנים בדרך כלל על ידי אולטרסאונד בטן והטיפול בהן יהיה ברוב המקרים – הסרת כיס המרה.

אם אתם חווים את הסימפטומים השונים המרמזים על קיומן של אבני כיס מרה או יש לכם יסוד להאמין שתופעה זו מהווה את נחלת חיקכם, קיימת חשיבות קבועה לפנות לרופא ולקבל טיפול מקצועי בבעיה וזאת מהסיבה הפשוטה שהתופעה עלולה להסתבך עם הזמן ובמקרים מסוימים גם לסכן אתכם.

ד"ר אלון רפאל הינו כירורג בכיר המתמחה בביצוע ניתוח כיס מרה בשיטה הלפרוסקופית. ברשות הד"ר ניסיון וידע רב בביצוע ניתוחים אלו, מה שיכול להבטיח לכם שקט נפשי וידיעה שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר.

ד"ר אלון רפאל מקבל מטופלים ב-2 קליניקות הממוקמות במרכז תל אביב וביפו ומבצע את הניתוחים בבית החולים "אסותא" ברמת החייל תל אביב. לקביעת פגישה או לקבלת ייעוץ אתם מוזמנים ליצור קשר.

ניתוח הסרת כיס המרה מתבצע כיום בשיטה הלפרוסקופית – בהליך זה נעשים שלושה נקבים קטנים בדופן הבטן, דרכם מוחדרים מכשירי הניתוח השונים אשר באמצעותם מוצא כיס המרה מהגוף.

טכניקה ניתוחית זאת מתאפיינת בהחלמה קלה ומהירה ובתוצאה קוסמטית אשר נחשבת ליותר יפה באופן משמעותי מאשר החתך אשר בוצע בניתוח אותו היה נהוג לבצע בעבר למטרה זו.

ברוב המקרים, הניתוח מהווה כפתרון חד משמעי לבעיית אבנים בכיס מרה, אך בכדי שהוא אכן יהיה יעיל, קיימת חשיבות גבוהה לפנות לכירורג מקצועי ומנוסה, אשר ידע לבצע את הניתוח בצורה האיכותית ביותר, כמו גם לבצע מעקב צמוד ואישי לאחר הניתוח.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support